מפקד המחוז - ניצב שלומי מיכאל

מחוז יהודה ושומרון נמצא בפיקודו של ניצב שלומי מיכאל. בתפקידו האחרון היה מפקד הימ"מ

מפקד מחוז ש"י (יהודה ושומרון) הוא ניצב שלומי מיכאל. הוא נולד בשנת 1964 בתל אביב, בפברואר 1983 התגייס לצה"ל ושירת כלוחם בחטיבת גולני. עם שחרורו משירות סדיר התגייס למשמר הגבול כלוחם בימ"מ, יחידת העלית של משטרת ישראל. בימ"מ שירת כמפקד צוות, מפקד פלגת לוחמים וקצין אגף המבצעים של היחידה.

במהלך שירותו פיקד על מאות פעילויות, שתכליתן המרכזית הייתה סיכול טרור. לאחר מכן קיבל את הפיקוד על יחידת הגדעונים (המסתערבים) של משטרת ישראל, ובהמשך פיקד על ימ"ר תל אביב. בשנת 2012 מונה למפקד הימ"מ, שם שירת בתפקידו האחרון.

תחת פיקודו השתתפה הימ"מ במבצעים רבים, בהם חיסול רוצחי שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני 2014, חיסול המתנקש ביהודה גליק, ומעצר רוצחו של קצין המשטרה נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל. בפברואר 2015 מונה למפקד מחוז יהודה ושומרון.

דבר המפקד

מחוז ש"י מופקד על החוסן החברתי של אזרחי יהודה ושומרון, וכמי שנבחר לעמוד בראשו אעשה כמיטב יכולתי, עבורכם ויחד עמכם, לטובת כלל האוכלוסייה, העם והמדינה. בתחושה עמוקה של אחריות, שליחות, אמונה אמִתית בערכיות המשימה, חשיבותה וגודלה, קיבלתי על עצמי את תפקיד מפקד מחוז יהודה ושומרון.

כמי שחייו הבוגרים הוקדשו לביטחון המדינה והשירות הציבורי, אני רואה בתפקיד זה לא רק כבוד וזכות גדולה אלא גם חובה. חובה לבנות, ליצור ולטפח מחוז שיהיה לגאון ולתפארת לשוטריו, לחברה ולמדינה כולה.

במהלך כל שנות שירותי במשטרת ישראל ובצה"ל ,הייתה לי הזכות לתת מעצמי לאחר. לתת כאדם, כחבר, כלוחם וכמפקד. עלינו לזכור, זכות נתינה גדולה היא – ממלאת, מרחיבת לב ולעולם נשמרת.

מחוז ש"י חולש על אזור נרחב - מהר חברון בדרום ועד צומת מגידו בצפון, ומהווה את המחוז השני בגודל שטחו מבין מחוזות משטרת ישראל, אך הראשון ברגישותו ומורכבותו. ההצלחה בביצוע משימותינו מותנית באיכות האנשים המשרתים במחוז, איכות שהינה בבחינת הלב של המחוז והכוח המניע.

בפגישות ובסקירות הקצרות שניתנו לי טרם כניסתי לתפקיד התוודעתי לאיכות כוח האדם במחוז, מפקדים ושוטרים כאחד. המשאב האנושי הוא הערך היקר ביותר למחוז ולארגון כולו, איכותו מהווה גורם מרכזי בהצלחתה של המשימה ועלינו לשמור ,לטפח ולטייב אותו בכל כוחנו.

אני מאמין במשטרה חזקה, משטרה יעילה ומרתיעה הנלחמת בנחישות בפשיעה על כל רבדיה. משטרה ששמה לה למטרה לעקור את נגע האלימות, ביעור השחיתות, לחימה בנחישות וללא פשרות בנגע תאונות הדרכים ובמתן שירותי משטרה מקצועיים ואיכותיים לציבור.

עלינו לייצג את כל רבדיה ומגזריה של האוכלוסייה ביהודה ושומרון, להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה בכללותה ולפעול בשוויוניות כגורם שותף ומחנך. איננו מלאכים ואף לא מושלמים, נהיה מודעים לחולשותינו, נבין שכוחו של הפיקוד – אינו נובע מכוחה של הסמכות, אלא מכוחה של הזכות – הזכות להוביל ולנצח, אשר בצידה אחריות כבדה לביטחון פקודינו והתושבים בגזרתנו.

ללא מסד ערכי יציב ואיכותי, הנשען על ערכי צדק, יושר, אמינות, רעות, לכידות, צניעות דרך ואהבת חינם, לא נשכיל ולא נדע לעמוד ביעדי הארגון בכלל והמחוז בפרט. במאמץ, התמדה, חתירה למגע, אמונה בצדקת הדרך והשקעה אינסופיים, נדע להשיג את המטרה ולהעריך את ערכה.

שותפויות ושיתוף פעולה מחויבים במחוזותינו, רק קיום שיתוף פעולה אפקטיבי, יעיל, רציני, נטול משקעים ואגו בין המחוז לגופים השונים – צה"ל, שב"כ, מנהל אזרחי וראשי היישובים בתחומינו, יאפשר הגנה ושמירה על ביטחון התושבים שומרי החוק ומתן שירות איכותי, יעיל, ענייני ומקצועי לאוכלוסייה ביהודה ושומרון.

תקופה הטומנת בחובה אתגרים רבים – נשמעת מוכרת ונדושה במחוזותינו, אולם נדמה כי אין עוררין על משקלה הסגולי ומידת הרלוונטיות שלה בעתיד הנראה לעין. נצטרך יחדיו, להבחין בין עיקר לטפל, להכין כוחותינו לכלל התרחישים, לדעת לקרוא ולהעריך נכונה את האיומים ולעמוד איתנים וחזקים מולם. לדבוק במשימה לאור המטרה ולחתור לניצחון.

יחדיו, נמשיך ונפעל להשגת היעדים ולהובלת המחוז בהתחדשות מתמדת – נצטיין, נוביל, ננצח. 

 בברכה,
 
 שלומי מיכאל,  ניצב
 מפקד מחוז ש"י