פורצת דרך: מאתיופיה לקצונה במשטרה

עדן מלסה סיימה לאחרונה את קורס הקצינים והפכה לקצינה הראשונה במשטרה שעלתה מאתיופיה. "נותנת את הנשמה"

18/10/2012 15:16:30 | מערכת האתר

עדן מלסה, הקצינה הראשונה במשטרת ישראל ממוצא אתיופי, קיבלה את דרגות הקצונה, ועתה היא בדרגת מפקח ותמשיך לתפקידה הבא – מדריכה ומפקדת במרכז ללימודי משטרה.

עדן נולדה בכפר יהודי באתיופיה וחלמה כילדה להגיע לירושלים ש"אפילו אבניה עשויות זהב", היא עלתה במבצע שלמה וחיה עם שמונת בני משפחתה בקרוואן בטירת הכרמל.

לאחר שסיימה את בית הספר התיכון התגייסה לצה"ל ושירתה כלוחמת במשמר הגבול "באותה תקופה בן דוד שלי, יוסף טבג'ה, שהיה קצין במג"ב נרצח על ידי שוטר פלסטיני בקלקיליה, זה היה בערב ראש השנה. אני מרגישה שהשיבוץ שלי דווקא במשמר הגבול היא הכוונה מלמעלה להמשיך את דרכו", סיפרה. 

 לאחר שסיימה את שירותה הסדיר יצאה לקורס מפקדי כיתות של משמר הגבול. היא שימשה כסגן מפקד צוות ותוך כדי הספיקה לסיים תואר ראשון בקרימינולוגיה ב"בית ברל" ותואר ראשון במשפטים במכללת קריית אונו.

"חשוב לי להגיד שלמרות שהגעתי למדינה חדשה ללא ידיעת השפה, המנטאליות והתרבות, הצבתי לעצמי יעדים ורק בזכות זה הגעתי למעמד הזה, זה המסר שלי לחבריי הצעירים בעדה - אי אפשר לבוא ולומר שהמדינה צריכה לעשות עבורך, היא עושה והיא תעשה, אבל תן לה אתה פי כמה". 

על היותה אישה אתיופית במערכת גברית היא מספרת: "אני נותנת את הנשמה בעבודה כדי להוכיח לכולם שאני יכולה גם, לא פחות מהם". עדן מקווה להיות מודל לדור העתיד של השוטרים בתפקידה הבא כמדריכה ומפקדת במרכז ללימודי משטרה.

(צילום: חן מיזנר)