חדש בתחנות המשטרה: עמדות שירות עצמי לאזרח

בעמדות השירות החדשות תוכלו לשלם דוחות, לקבל מידע על רכב גנוב, להעניק שם לילוד ולבצע פעולות נוספות

08/04/2014 15:46:01 | מערכת האתר | צילום: אור מני

במסגרת שיפור השירות לאזרח הוצבו לאחרונה בתחנות המשטרה עמדות מחשב לשירות עצמי, שפותחו במנהל הטכנולוגיות בשיתוף עם אגף ממשל זמין של משרד האוצר. באמצעות המערכת ניתן לשלם דוח תנועה בכרטיס אשראי, מתן משוב על השירות הניתן לאזרח במרכז השירות שבתחנה, ולקבל מידע על רכב גנוב לפי מספר הרכב. 

בשיתוף אגף ממשל זמין במשרד האוצר, נוספו לעמדות שירותים נוספים לשירותי המשטרה בהם בקשה לקבלת תעודת לידה או תעודת פטירה ובקשה למתן שם לילוד. בנוסף, ניתן לחתום על כרטיס אדי (בחודש מרץ הוגשו 69 בקשות של אזרחים לכרטיס תורם). 

בעמדות הוטמעה מערכת לתשלום כתבי ערובה. עמדת השירות המוצבת בכל תחנת משטרה מאפשרת ביצוע תשלום של כתב ערובה בכל שעות היממה. חטיבת החקירות במשטרה פועלת להטמעת השימוש בסמכות זו במקרים מתאימים, על מנת להימנע ממעצרים מיותרים.

עד כה נאלץ עצור לשלם את כתב הערובה בסניף דואר קרוב, אולם במהלך שעות הלילה, כאשר סניפי הדואר סגורים, נאלץ העצור להישאר בתא המעצר עד לפתיחת סניף הדואר למחרת בבוקר וביצוע התשלום הנדרש. כיום יכול העצור לבצע את התשלום בכל שעות היממה באמצעות כרטיס אשראי ולהשתחרר לביתו. 

השירות מתווסף לשורת פיתוחים למען הציבור בהם מערכת ניהול תורים, המותקנת היום בתחנות המשטרה. במנהל טכנולוגיות של משטרת ישראל מבטיחים כי אפליקציות ושירותים נוספים לשירות האזרח נמצאים כעת בפיתוח ויוכנסו לשימוש בעתיד הקרוב.