"עלייה בשביעות הרצון של השוטרים"

בביקור בחטמ"ר מרכז של משמר הגבול הדגיש המפכ"ל: "אתם שותפים מלאים להישגי שנת המפנה"

27/12/2012 21:15:33

לתמונה הבאה לתמונה הקודמת

מבצע "דרך מפנה" הגיע היום (חמישי) לאמצע הדרך. מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דנינו, השלים היום את הסיורים האחרונים במחוז חוף והמשיך למחוזות מרכז ותל אביב.

את הבוקר פתח המפכ"ל בתחנת עירון, שם ישב לשיחת סיכום שנה עם מפקדי תחנות עירון ואום אל פחם, סנ"צ מוטי חריב וסנ"צ שלמה אביטן, ושמע על הישגיהם בשנה האחרונה, שנת מפנה הראשונה. "עבדנו קשה להטמעת יעדי המפנה", אמר מפקד תחנת עירון, "ורואים את זה בהישגי שתי התחנות". מפקד המחוז, ניצב חגי דותן, הוסיף ואמר כי שתי התחנות פועלות בעיקר עם אוכלוסייה ערבית, עובדה המחדדת את הישגי התחנות בשנת 2012.
 
"שוטרי התחנות מרגילים את השטח למשטרת ישראל והמשטרה מורגשת בשטח. היום, כשניידת סיור נוסעת בעירון או באום אל פחם, זה צריך להיות כמו נסיעה בנתניה, ובעמל רב זה גם מצליח", הוסיף.

"יש כאן שני שריפים שמבינים את השטח ואת העבודה, ובעזרת צוות טוב ומנוסה הם מובילים את המחוז עם הישגים יפים. צריך לציין לטובה גם את מג"ב ויס"מ חוף, שעושים פה עבודה יוצאת מן הכלל". רנ"צ דנינו הצטרף לשבחים שקיבלו התחנות המובילות במחוז ובהמשך נפרד מפיקוד מחוז חוף בסיום הסיורים במחוז במסגרת דרך המפנה: "המחוז מאוד צפוף מבחינת תחומי פשיעה. התחלתם ממקום מאוד נמוך וכשאני מסתכל היום על ההישגים רואים שהיתה מוכוונות פיקודית ראויה לציון ליעדי המפנה. אני רוצה להודות למפקד המחוז ולפיקוד המחוז על העשייה. מאחל לכם בהצלחה והמשך עשייה טובה גם בשנה הבאה".

לאחר שיחת המפקדים, בדרכו לשיחה עם שוטרי התחנות, ביקר המפכ"ל במרכז הזיכרון של תחנת עירון, שם ראה את הגלעד לזכרו של סמ"ר משה חזקיה, ששירת כשוטר שח"מ (שירות חובה משטרתי) בתחנת עירון ונהרג ב-2002 בפיגוע בצומת אום אל-פאחם. כזכור, חזקיה הגיע לתחנת אוטובוס שם נראה חשוד. חזקיה עצר אוטובוס שהגיע לכיוון והתקדם לעברו של החשוד. האחרון רץ לעברו של חזקיה, פוצץ עצמו והביא למותו של חזקיה והוא בן 21 בלבד.

בהמשך נפגש המפכ"ל עם אחותו של חזקיה, אוראל, אשר לאחר מותו של אחיה הגדול, ביקשה לשרת במשטרה וכך להמשיך את דרכו. בשנת 2005 החלה לעבוד כאזרחית וכיום היא כמש"קית כח אדם בתחנת אום אל פחם: "אני רוצה להגיד תודה לך, המפכ"ל, על תשומת הלב שלך ולכלל גוף המשטרה שנתן לי להשיג את ייעודי. מבחינתי שירותי בתחנה זה סוג של הנצחה לאחי הגדול ואני שמחה וטוב לי שהצלחתי עם זה".

"מאז שאחי, שהיה כמו אחי התאום כי היה גדול ממני רק בשנה, סיכל פיגוע והציל חיי אדם, ידעתי שהשאיפה שלי היא להמשיך את דרכו. הוא היה שכפ"ץ למדינה ואני גאה בו על זה, לכן התעקשתי לשרת בעירון או בתחנת אום אל פחם. אני מודה לכל מי שעזר ואפשר שזה יקרה"., הוסיפה.

בשעות הצהריים המשיך המפכ"ל לחטמ"ר מרכז באייל שם שמע על פעילות החטיבה מהמפקד, נצ"מ מאיר דדון. "היום מג"ב ידו בכל ויד כל בו. בשנת 2013 נביא לכך שהעבודה של כל החטמ"רים תהיה מסודרת ומדודה. הנתונים שלכם מראים שעשיתם עבודה טובה מאוד, החל בארגון וכלה בפעילות המבצעית".

בשיחה מול כלל שוטרי וקציני החטמ"ר הוסיף המפכ"ל: "מסקר שביעות הרצון של שוטרי מדינת ישראל עולה שישנה עלייה גדולה מאוד משביעות הרצון של כלל השוטרים במערכת, ולוחמי יחידות מג"ב הם מהמרוצים בארגון מהשירות. היתה לנו שנת מפנה מוצלחת מכל ההיבטים ואתם שותפים מלאים לזה".

לאחר מכן ערך המפכ"ל את המפגש הראשון במסגרת דרך המפנה עם שוטרי מחוז תל אביב כשהגיע לתחנת גלילות בהרצליה, שם ביקש רס"מ יובל ון סטרטן לספר לו את סיפורו האישי: "כשהייתי צעיר, נער ממשפחה חרדית מאוד שדרכו אבדה לו, הסתובבתי תלוש ברחובות, כשיום אחד עצר אותי שוטר, הוא שאל אותי לשמי ולמעשיי. תוך זמן קצר אותו שוטר לקח אותי תחת חסותו, עזר לי, עזר לי ונתן לי כיוון. אחרי השירות הצבאי התגייסתי בעזרתו ובתמיכתו למשטרה, והיום אני מש"ק ואני מרגיש שסגרתי מעגל. החלום שלי הוא לעזור לנערים כמו שעזרו לי".

בשיחה עם שוטרי התחנה שיבח המפכ"ל את עבודת התחנה תחת פיקודו של סנ"צ נמרוד אריאל, וממ"ר ירקון, תנ"צ יורם אוחיון הוסיף: "תכנית המפנה היא דרך, ולמרות הציון הגבוה, אני מודה שהוא לא מעניין אותי. מעניינת אותי ההתקדמות שלכם והיא טובה".

בשעות ערב המשיך המפכ"ל לתחנת לב תל אביב, שם, מיד עם הגעתו לחנייה, קיבלו את פניו ילדי אשכול הצבעים של גן הילדים של לב תל אביב, אשר התחנה התל אביבית מאמצת. "מידי חודש אנחנו מגיעים לגן", מספר פקד אבי שאול האחראי על הפרויקט.

"אנחנו נותנים לילדים הרצאות, מארגנים ימי כיף, נותנים לעלות על ניידת ולראות את האמצעים שלנו". תמר כהן, אמו של יהונתן מגן סגלגל סיפרה כי בנה מתרגש מאוד מהמפגשים עם השוטרים: "הוא מחכה לזה. הוא ושאר הילדים מעריצים את השוטרים. אם אנחנו נתקלים בהם ברחוב הם קופצים עליהם והשוטרים מכירים אותך ומחבקים אותם כמו חברים".

המפכ"ל חילק לילדים סיכות שוטר והמשיך לשיחה עם פיקוד התחנה, ושמע על תפקוד התחנה מפי מפקד התחנה, נצ"מ דני לוי, אשר זכה בדרגתו בהפתעה בסוף הישיבה במעמד משפחתו. "אתם תחנה גדולה – תרתי משמע", בירך המפכ"ל. "הנתונים שלכם מאוד מרשימים וראויים להערכה. תרמתם רבות וטובות להצלחת המשטרה השנה. יישר כח".